Małgorzata Jaskłowska - webdesign, strony www, grafika, copywriting

Strony www

Zajmuje się głównie cięciem layoutów, tworzeniem stron www w html (bootstrap, foundation, html/css) oraz w wordpress i joomla. Projektowanie i tworzenie stron www jest moją pasją i inwestuję mój czas w stałe doskonalenie się.

O mnie

Nazywam się Halina Jaskłowska. Z wyksztalcenia jestem historykiem, chociaż nie pracowałam w tym zawodzie. Od kilkunastu lat pracuję jako webdesigner w firmach internetowych oraz jako freelancer.

Strony html/css, wordpress, joomla, grafika

Nowoczesne strony www przystosowane dla urządzeń mobilnych, w oparciu o framework Bootstrap lub Foundation.

Strony html/css lub strony CMS z panelem do zarządzania treścią (wordpress lub joomla)

Czym się zajmuję?

Grafika

Grafika dla stron www - banery, przyciski. Infografika

Strony html

Strony statyczne - bootstrap, foundation, javascript, jquery

Strony cms

Strony worpdress, joomla, prestashop - instalacja, konfiguracja, motywy

Copywriting

Teksty na strony www, artykuły na różne tematy

Wordpress

Wordpress stanowi system zarządzania treścią służacy do budowy nowoczesnych stron www. Strony takie posiadają panel administracyjny pozwalajacy na samodzielne zarządzanie stroną.

Wordpress wywodzi się z oprogramowania do budowy blogów. Jego charakterystyczną cechą jest ustawienie artykułów na stronie głównej w porządku chronologicznym jak na blogu. Jednak wordpress nadaje się doskonale do tworzenia wszelkiego rodzaju stron www, od wizytówek po sklepy internetowe.

Panel wordpressa jest bardzo przyjazny dla użytkownika, który łatwo zorientuje się jak z niego korzystac. Funkcjonalność wordpressa można wzbogacić dzięki wielu dostępnym wtyczkom.

Wygląd zewnętrzny strony zależy od zainstalowanego motywu. Motywy te można znaleźć w sieci lub zlecić wykonanie motywu szytego na miarę, jeśli chcemy aby strona miała wygląd niepowtarzalny.

Joomla

Joomla stanowi system zarządzania treścią podobnie jak wordpress, oparty na otwartym oprogramowaniu. Podobnie jak wordpress wymaga instalacji motywu, czyli jego części wizualnej. Wordpress i Joomla stanowia najpopularniejsze systemy do budowy stron. Ich zaletą w stosunku do systemów autorskich, jest właśnie popularność, gdyż bardzo wielu specjalistów zna te systemy i nie ma trudności ze znalezieniem specjalisty, który zrobi lub poprawi stronę.

Joomla jest systemem bardziej rozbudowanym niż Wordpress i służy do tworzenia większych stron. Ale nie ma przeszkód aby użyć go do budowy małej strony. Joomla nie ma określonego układu prezentowania treści, jak to jest w wordpressie. Miejsce umieszczenia bloków treści na stronie zależą od motywu.

Podobnie jak w przypadku wordpressa, stronę w joomla można również rozbudować przy pomocy wtyczek. Jednak w tym przypadku trudniej jest znaleźć darmowe rozwiązania, gdyż dobre wtyczki i motyw są w większości płatne.

Technologie

Bootstrap, foundation

Frameworki Bootstrap i Foundation pozwalają na stworzenie w pełni responsywnych stron, przystosowanych dla urządzeń mobilnych.

Więcej >>>
Wordpress
Joomla

Przykładowe strony